Abecadło Tectum Group

Przedstawiamy „Abecadło Tectum Group”, czyli zbiór najważniejszych dla Nas zagadnień na (niemal) wszystkie litery alfabetu.

System asekuracji

A jak Asekuracja

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas wykonywania prac na dachu, niezbędne jest zainstalowanie odpowiednich systemów asekuracji (bezpieczeństwa). Dobór odpowiedniego systemu zależy od wielu czynników. Tectum Group stosuje ale także oferuje, dostarcza i montuje różne systemy – kliknij tutaj i dowiedz się więcej

B jak Blacha

Bardzo często używany materiał podczas wykonywania prac dekarskich. Blacha stosowana jest zarówno do wykonania pokrycia dachu, jak również wszelkich obróbek attyk i innych elementów wykończeń.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Tectum Group Polska dotyczącą dachów blaszanych.

blacha
certyfikat

C jak Certyfikat

Certyfikat świadczy o tym, że materiał lub usługa są wyprodukowane bądź wykonane zgodnie z normami i obowiązującymi standardami.
Od ponad 15 lat jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad #DAFA – jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ wyznajemy te same zasady które przyświecają Stowarzyszeniu, a przynależność do niego potwierdza nasz profesjonalizm.
W innym ujęciu, certyfikat jest kluczowym dokumentem materiałowym – do naszych prac używamy jedynie certyfikowanych materiałów, co świadczy o wysokim standardzie świadczonych usług.

D jak Dekarz

Kluczowe ogniwo funkcjonowania firmy. Nasi dekarze dzielnie sprostają coraz to nowym wyzwaniom oraz technologiom. Niezależnie od pogody, gdy tylko jest to możliwe, wykonują swoją pracę na najwyższym możliwym poziomie, a My jesteśmy z nich bezgranicznie dumni.

dekarz
dachy zielone

E jak Ekologia

Z myślą o ekologii coraz częściej spotykaną praktyką jest wykonanie tak zwanego dachu zielonego. Zieleń to kolor uspokajający i regenerujący. Zarówno w mieście jak i na wsi ludzie chętnie przebywają w miejscach gdzie otacza ich roślinność, natura. Coraz częściej zdarza się, by cząstkę tej natury przenosić bezpośrednio do architektury miejskiej stosując np. dachy zielone.
Kliknij tutaj i dowiedz się więcej na temat dachów zielonych

F jak Flota

Dzięki posiadanej flocie samochodowej, Nasi pracownicy codziennie mogą bez utrudnień dostać się na budowy w całej Polsce. Poprzez to jesteśmy elastyczni, możemy szybko reagować na kolejne wyzwania, oraz nie ma dla nas ograniczeń logistycznych.

flota
tectum group

G jak Group

W ramach Tectum Group Polska, Tectum Group, CPE, Mawipex BVBA, Mawipex Nederland operujemy w 3 krajach – Polsce, Belgii i Holandii. Oferujemy naszym klientom zróżnicowane usługi – wykonawstwo dachów płaskich, skośnych, balustrady, elewacje, systemy asekuracji i wiele innych, w tym dystrybucję materiałów budowlanych.

H jak Hydroizolacja

Jest to jedna z najważniejszych warstw pokrycia dachowego, której celem jest zabezpieczenie niższych warstw przed działalnością wody. Wyróżniamy różne rodzaje hydroizolacji: membrany bitumiczne (papy), membrany z tworzywa sztucznego (PVC, EPDM), hydroizolacje płynne, blachę i inne.

hydroizolacja dachu
erp software

I jak Innowacyjność

Jako firma stale się rozwijamy i wdrażamy innowacyjne rozwiązania na wielu płaszczyznach naszych działań. Wykonując prace na budowach często korzystamy z nowych materiałów, technologii wykonania prac czy sprzętu. W pracy biurowej korzystamy z zaawansowanych programów klasy ERP, które pozwalają nam optymalizować wszelkie procesy zachodzące w firmie.

J jak Jakość

Jakość jest pochodną trzech atrybutów – kosztu, zakresu i czasu. Zarządzanie projektem polega na odpowiednim konfigurowaniu wspomnianych atrybutów, w celu osiągnięcia największych możliwych korzyści. Podczas realizacji prac, jak najwyższa jakoś ich wykonania jest zawsze naszym celem.

jakość
kosztorysy

K jak Kalkulacje

Cały proces pracy zaczyna się od kalkulacji. Na etapie kalkulacji wymagane jest zapoznanie się z dokumentacją projektowa, przygotowanie szczegółowych obmiarów, rozpoznanie zapotrzebowania materiałowego i wiele innych. Często niedoceniany, często niewidoczny, acz równie kluczowy co sama realizacja prac, element procesu wykonania pokrycia dachowego. Współcześnie zaawansowana technologia pozwala na wykonywanie bardzo szczegółowych kosztorysów, stąd nasz dział kalkulacji korzysta z dedykowanych programów, które umożliwiają pracę na najwyższym poziomie.

L jak Logistyka

Realizując budowy w całej Polsce, zarówno w dużych, jak i małych miastach, terminowe dostarczenie materiałów podstawowych i dodatkowych – niezbędnych do realizacji prac, jest jednym z kluczowych procesów. Pracownicy Tectum Group odpowiedzialni za logistykę naszych działań na co dzień odpowiadają za koordynację łańcucha dostaw, współpracę z dostawcami i klientami dążąc do zaspokojenia wszelkich potrzeb.

logistyka
membrana pvc

M jak Membrana

Membrana to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do wykonania izolacji wodochronnych. Najczęściej nazwy tej używamy dla produktów typu PVC, ale to nie jedyny rodzaj membran do hydroizolacji dachów płaskich. Inne rodzaje to membrany bitumiczne, TPO, EPDM – każdy z typów ma inną charakterystykę i zastosowanie w budownictwie. Niezmiennie od typu, jest to materiał najczęściej spotykany w formie rolowanej. Do montażu membrany zwykle wykorzystuje się gorące powietrze lub kleje.

N jak Naklejki

Uwielbiamy naklejki z naszym logo.. W ubiegłym roku wyprodukowaliśmy nawet nowoczesne naklejki z kodem #QR, dzięki któremu można bezpośrednio wejść na naszą stronę kontaktową, w celu uzyskania danych kontaktowych do pracowników naszej firmy. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu otrzymania naklejki z kodem QR!

qr kod
odwodnienie dachu

O jak Odwodnienie

Realizując prace na dachu bezwzględnie należy pamiętać o zaprojektowaniu i wykonaniu odpowiedniego systemu odwodnienia dachu. Najczęściej używanymi materiałami do tego zadania są wpusty dachowe, systemy orynnowania i wiele innych.

P jak Palnik

Podstawowy element wyposażenia dekarza. Palnik wraz z odpowiednią dyszą, zasilany gazem pozwala na pracę płomieniem, co umożliwia zgrzanie papy, czyli najczęściej stosowanego materiału hydroizolacyjnego. Temperatura płomienia sięga nawet 2000 stopni celsjusza.. Z takim sprzętem w ręku stosowanie zasad BHP to więcej niż obowiązek…

palnik
remont dachu

R jak Roofcomfort

Tectum Roofcomfort to wyspecjalizowana jednostka operacyjna Tectum Group, której działania mają na celu wydłużenie okresu eksploatacji wszystkich typów dachów. Roofcomfort wykonuje naprawy, remonty, renowacje, przeglądy, naprawy punktowe wszystkich rodzajów dachów.
Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o ofercie Tectum Roofcomfort

S jak Szczelność

Prace wykonywane na dachu mają w głównej mierze na celu zapewnienie jego szczelności. Osiągnięcie szczelności dachu jest kluczowe, ponieważ oznacza to odpowiednie zabezpieczenie dachu przed przedostawaniem się opadów atmosferycznych do budynku. W przypadku wykrycia nieszczelności dachu jak najszybciej należy je wyeliminować – w zależności od skali problemu można tego dokonać łatkami naprawczymi lub częściowym lub całościowym remontem dachu. W Tectum Group dział Roofcomfort zajmuje się rozwiązywaniem takich właśnie problemów! Zapraszamy do kontaktu.

szczelność dachu
termoizolacja

T jak Termoizolacja

Jedna z warstw pokrycia dachowego, której celem jest ocieplenie budynku, a co za tym idzie uzyskanie komfortu cieplnego w budynkach. Najpopularniejsze, a zarazem wykorzystywane przez Tectum Group materiały termoizolacyjne to styropian (EPS), styrodur (XPS), wełna szklana, wełna skalna oraz płyty PIR.

U jak Urolog

Na potrzeby publikacji pierwszej litery w listopadzie zdecydowaliśmy się przeskoczyć w alfabecie w przód, żeby poruszyć bardzo ważny społecznie temat. Większość naszego zespołu to mężczyźni – silni i uparci, niestety często zapominający o swoim zdrowiu, dlatego przypominamy dziś o profilaktyce tzw. męskich nowotworów – gruczołu krokowego i jąder.

Listopad jest miesiącem walki z rakiem u mężczyzn. Jego symbolem stały się wąsy, które mężczyźni zapuszczają w celu solidarności oraz wzbudzenia ciekawości, często w zabawny sposób. Ciekawość ta jednak ma prowadzić do dyskusji na temat profilaktyki męskich nowotworów oraz do zachęcenia jak największego grona do wykonania badań profilaktycznych, które w przypadku wczesnego wykrycia zmian nowotworowych dają bardzo duże szanse na skuteczną terapię.

wieżowiec

W jak Wieżowce

Wszyscy uwielbiamy widoki panoramiczne! Możliwość spoglądania na miasta takie jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk czy Kraków z wysokości 100, 200, czy 250 metrów zapiera dech w piersiach! Nie sposób w tym miejscu nie przypomnieć realizacji przez nas prac na najwyższym budynku w Unii Europejskiej, czyli Varso Tower (link) ale pracowaliśmy także na wieżowcach takich jak Warsaw HUB, Warsaw SPIRE, FOREST, Widok TOwer, Q22.

Z jak Zespół

Pomimo tego iż pracujemy w różnych, oddalonych od siebie o setki kilometrach lokalizacjach, w Tectum Group jesteśmy jednym dużym zespołem. Promując wartości rodzinne, chcemy tworzyć miejsce pracy w którym wszyscy czujemy się jak w domu. Wierzymy, że jest to najlepsza droga do osiągania naszych celów, które wiążą się z nieustannym rozwojem.

współpraca

Szukasz eksperta w zakresie renowacji lub wykonania nowych pokryć dachowych?