Naprawa punktowa

Strona główna > Naprawa punktowa

Naprawa punktowa dachu

Regularne monitorowanie stanu dachu jest bardzo istotne z perspektywy wydłużenia okresu eksploatacji dachu i budynku. Jednym ze sposobów weryfikacji stanu poszycia dachowego jest regularne wykonywanie przeglądów technicznych.

W przedstawionym przez Tectum Group raporcie technicznym z przeglądu zostaną wskazane kluczowe, z punktu widzenia szczelności dachu a zarazem bezpieczeństwa budynku i jego użytkowników, miejsca które wymagają ukierunkowanego działania o charakterze naprawczym.

Naprawa puntkowa
Naprawa puntkowa

Naprawa punktowa – kiedy można ją wykonać?

W przypadku uszkodzeń dachu, które są widoczne gołym okiem, często skutecznym rozwiązaniem zapewniającym szczelność dachu jest miejscowe, fragmentaryczne wykonanie nowej warstwy hydroizolacji.

W zależności od specyfiki uszkodzenia, technicy Tectum Group oceniają rozległość uszkodzeń, weryfikują technologię, w której aktualnie wykonane są warstwy pokrycia dachowego, a następnie decydują o technologii, w której zostanie zastosowana łata naprawcza. Naprawa punktowa może zostać wykonana tradycyjnie z papy (membrany bitumicznej), membrany z tworzywa sztucznego (np. PVC) lub hydroizolacji płynnej. Należy być jednak świadomym, iż jest to działanie doraźne, niedające gwarancji rozwiązania zaistniałego problemu.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Jeżeli w budynku doszło do przecieku, na dachu nie były wykonywane żadne prace, które bezpośrednio mogły wpłynąć na uszkodzenie dachu, może to świadczyć o poważniejszym z punktu widzenia zarządcy nieruchomości bądź właściciela nieruchomości problemie.

Podczas naprawy punktowej doświadczony zespół techników może zauważyć inne uszkodzenia, które mogą być syndromem poważniejszego uszkodzenia warstw pokrycia dachowego, lub nawet konstrukcji dachu. W takim przypadku naprawa punktowa nie jest najlepszym rozwiązaniem – zalecanym rozwiązaniem jest wtedy przeprowadzenie przeglądu technicznego, który wskaże potencjalne problemy i będzie stanowił punkt wyjścia do dalszych działań.

Często najlepszym rozwiązaniem, które niweluje problemy ze szczelnością dachu, jest wykonanie kompleksowego remontu dachu. Takie działanie, jeżeli zostanie odpowiednio zaplanowane, może zdecydowanie wydłużyć okres eksploatacji budynku, poprawić komfort termiczny (w przypadku wykonania renowacji, w skład której wchodzi termomodernizacja dachu), oraz pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo ludzi przebywających w budynku.

Naprawa puntkowa

Wyślij swoje zapytanie na oferty@tectumgroup.pl lub skontaktuj się z nami

Najczęstsze przyczyny uszkodzeń dachu

Istnieje wiele możliwych działań, które mogą skutkować miejscowym uszkodzeniem pokrycia dachowego. Wraz z upływem lat, wierzchnia warstwa pokrycia dachowego, stale wystawiona na działanie zmiennych, często wręcz skrajnych, warunków atmosferycznych może utracić część swoich właściwości, a co za tym idzie łatwiej o jej uszkodzenie. Podczas wykonywania jakichkolwiek prac na dachu, na przykład odśnieżania, również może dojść na miejscowego uszkodzenia membrany czy papy w postaci przecięcia bądź zerwania fragmentu materiału – takie uszkodzenia powinno zostać jak najszybciej naprawione, żeby minimalizować ryzyko potencjalnego przecieku.

    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawa o ochronie danych osobowych w związku z kontaktem poprzez formularz zgłoszeniowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Tectum Group Sp. z o.o. z siedzibą w Piastowie przy ul. Grunwaldzkiej 48, 05-820 Piastów.”