Remont dachu

Strona główna > Remont dachu

Remont dachu

Żywotność budynków sięga zwykle dziesiątek lat. Przez ten czas cały budynek, jego ściany zewnętrzne oraz dach są wystawione na działanie warunków atmosferycznych. Wiatr, deszcz, śnieg są czynnikami, które bezpośrednio zarówno w krótkim jak i długim okresie wpływają na stan techniczny budynku, co przekłada się na bezpieczeństwo ludzi i rzeczy znajdujących się w środku.

Problemy wynikające z działania sił natury bądź szkodliwej ingerencji ludzkiej można niwelować, stosując naprawy w miejscach, które zostały uszkodzone. W przypadku problemów z dachem, stosować można naprawy punktowe, lecz w pewnym momencie najrozsądniejszym rozwiązaniem może się okazać kompleksowa renowacja dachu, remont dachu.

Remont dachu - tectumgroup.pl
Remonty dachów - tectumgroup.pl

Kompleksowe renowacje dachów płaskich

Zlikwidowanie usterki to podstawowa usługa wszystkich specjalistów od pokryć dachowych. Niestety może zdarzyć się tak, iż doraźna naprawa nie wystarczy. Wymienione wcześniej czynniki wpływają nieustannie na dach budynku. Oprócz wyeliminowania problemu należy zająć się zabezpieczeniem dachu przed dalszym niszczeniem. Można to zrobić na kilka sposobów.

Przeprowadzany przez nas remont dachów zaczyna się od szczegółowej inspekcji całego pokrycia. Nierzadko się zdarza, że dach zaczyna niszczeć w kilku różnych miejscach. Ważne więc, aby sprawdzić wszystkie możliwości. Dzięki temu możemy zagwarantować bezpieczeństwo całego budynku. Takie spojrzenie na problem w krótkiej perspektywie może wydawać się niekorzystne dla zarządcy bądź właściciela budynku, ze względu na większy koszt kompleksowego remontu dachu względem naprawy punktowej bądź renowacji jedynie części dachu.

Jeżeli jednak wizja lokalna, przegląd techniczny oraz analiza nieszczelności jednoznacznie wskażą, iż jakość systemu dachowego jest niebezpiecznie niska i może zagrażać bezpieczeństwu oraz funkcjonowaniu obiektu, terminowe przeprowadzenie kompleksowego remontu dachów jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

Remont dachu – korzyści

Należy być świadomym, iż kompleksowa renowacja dachu otwiera przed właścicielem budynku nowa możliwości. Wieloletni budynek może mieć zastosowane materiały zarówno hydro jak i termoizolacyjne znacznie gorszych właściwości aniżeli aktualne produkty oferowane na rynku. Remont dachu uwzględniający termomodernizację otwiera zatem przed właścicielem budynku lub zarządcą nieruchomości szansę na zoptymalizowanie współczynników determinujących energooszczędność budynku.

Wycena remontu dachu

Ze względu na specyfikę wykonywanych przez nas prac, ofertę kierujemy przede wszystkim do klientów biznesowych oraz instytucji publicznych. Zajmiemy się również renowacją dachów obiektów zabytkowych

Ostateczny koszt usługi obliczamy na podstawie kilku czynników. Najważniejszym z nich jest rodzaj usterki, z jakim zmaga się pokrycie dachowe. Nie mniej istotna podczas wyceny jest również rozległość problemu. Dlatego też trudno mówić o sztywnym cenniku. Za każdym razem koszt zlecenia ustalamy indywidualnie z naszymi klientami. W ten sposób możemy zapewnić dostęp do profesjonalnego remontu dachów w konkurencyjnej cenie.
Zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą telefoniczną lub mailową. Odpowiemy na każde pytanie dotyczące pracy nad konserwacją oraz renowacją pokryć dachowych. Poza tym z przyjemnością ustalimy szczegóły współpracy wraz z wyceną całego zlecenia.

Wyślij swoje zapytanie na oferty@tectumgroup.pl lub skontaktuj się z nami

Remont dachu - kiedy go wykonać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Logika wskazywałaby iż remont dachu najkorzystniej wykonywać jest latem, gdy na zewnątrz jest ciepło. Natomiast praktyka wskazuje, iż nie zawsze wybór pory letniej jest odpowiedni, ze względu na dynamikę pogody, szybkie zmiany warunków atmosferycznych i mniejszą przewidywalność zdarzeń.
W zależności od złożoności problemu który występuje na dachu, od powierzchni dachu, funkcji jaką pełni budynek, jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania techniczne i logistyczne które umożliwią wykonanie kompleksowego remontu dachu płaskiego przez cały rok.

    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawa o ochronie danych osobowych w związku z kontaktem poprzez formularz zgłoszeniowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Tectum Group Sp. z o.o. z siedzibą w Piastowie przy ul. Grunwaldzkiej 48, 05-820 Piastów.”