Membrany bitumiczne

Strona główna > Membrany bitumiczne

Membrany bitumiczne

Wykonując hydroizolację dachu zawsze należy rozpatrywać membranę bitumiczną jako potencjalne rozwiązanie. Membrana bitumiczna jako warstwa hydroizolacyjna, zwłaszcza w przypadku podłoża wykonanego z żelbetu, niesie za sobą szereg korzyści, głównie ze względu na łatwość montażu oraz gwarantowaną szczelność.

Elastomerowe zgrzewalne papy bitumiczne i ich zalety

Najpopularniejszymi typami membran bitumicznych są papy termozgrzewalne, mocowane mechanicznie oraz samoprzylepne. W przypadku pap termozgrzewalnych, bardzo istotne jest by odpowiednio przygotować podłoże poprzez oczyszczenie go, a następnie zagruntowanie odpowiednim preparatem bitumicznym. Najczęściej spotykamy się z pokryciem dwuwarstwowym (papa podkładowa oraz nawierzchniowa) oraz jednowarstwowym (papa o odpowiednich parametrach takich jak grubość, gradacja). 

Montaż pap mocowanych mechanicznie natomiast odbywa się za pomocą specjalnie dobranych łączników. Istotne jest, by rozmieszczenie oraz liczba łączników była optymalna – uwzględniająca strefy wiatrowe, jakość podłoża i inne czynniki determinujące. Równie ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie pap samoprzylepnych, które ze względu na łatwość aplikacji wymagają najmniejszych nakładów czasowych.

W odpowiedzi zatem na opisane problemy, firma Tectum Group proponuje prace wykonywane używając doskonałych gatunkowo materiałów bitumicznych.

Membrany bitumiczne – podsumowanie atutów

Z kluczowych cech charakterystycznych dla pap bitumicznych warto wyszczególnić przede wszystkim:

– bardzo wysoką elastyczność,

– wytrzymałość na skrajne temperatury,

– optymalne właściwości już przy pojedynczej warstwie materiału bitumicznego,

– duży zakres dostępnych zastosowań,

– opcję przeprowadzenia wykończenia nawet po 24 miesiącach od aplikacji,

– ponadprzeciętną ochronę przed promieniowaniem UV,

– żywotność na poziomie nawet do 70 lat,

– długotrwale utrzymującą się estetykę,

– wyjątkowo niski punkt zapłonu,

– lekkość oraz łatwość transportu i montażu,

– szorstką, redukującą poślizg strukturę ułatwiającą prace instalacyjne,

– dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne,

– ekonomiczność stosowania.

Jeżeli zatem jesteś zainteresowany skorzystaniem z rozwiązania, które jest nie tylko funkcjonalne i w pełni skuteczne w kontekście dedykowanych sobie zadań, ale również bardzo atrakcyjne pod względem kosztów, gorąco zachęcamy do skorzystania z oferowanych przez naszą firmę rozwiązań na bazie membran bitumicznych.