Warszawa 227739338 Wrocław 606447549 Gdańsk 507873402 Kraków 690107939 Kosztorysy: oferty@tectumgroup.pl
Wykonawstwo pokryć dachowych i konserwacja
Budynki przemysłowe
Budynki komercyjne
Budynki użyteczności publicznej

Dachowe systemy bezpieczeństwa od Tectum Group

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas wykonywania prac na dachu niezbędne jest zainstalowanie odpowiednich systemów bezpieczeństwa. Dobór odpowiedniego systemu zależy od wielu czynników.

Niezależnie od typu dachu, stopnia nachylenia, materiału, z jakiego jest wykonany, jego przeznaczenia, każdy dach powinien zostać wyposażony w odpowiednie systemy asekuracyjne, które pozwolą na wykonanie szeregu czynności mających na celu utrzymanie odpowiedniego stanu.

Na powierzchni dachu już od etapu konstrukcyjnego niezbędne jest wiele działań, które muszą być prowadzone w bezpiecznych warunkach. Podobnie rzecz ma się w przypadku dachów oddanych do użytku – wtedy w celu utrzymania odpowiedniej jakości pokrycia należy regularnie wykonywać czynności takie jak cykliczne przeglądy, naprawy punktowe czy kompleksowe remonty dachów.

Źródło: vertic.nl

asekuracja

BEZPIECZEŃSTWO PRZY PRACACH NA DACHU

Każdy pracownik wykonujący prace na dachu powinien być wyposażony w środki ochrony osobistej, które w połączeniu z zainstalowanym systemem asekuracyjnym na dachu pozwolą na pracę w bezpiecznych warunkach.

Zaprojektowanie i zainstalowanie odpowiedniego systemu bezpieczeństwa i asekuracji na dachu jest niezbędne, ponieważ ma niebagatelny wpływ na zdrowie i życie osób przebywających na dachu.

Na dachach płaskich o niskim kącie nachylenia system asekuracji ma przede wszystkim chronić osoby przebywające w okolicy krawędzi dachu. Stosuje się zarówno kompleksowe systemu, jak i pojedyncze punkty asekuracyjne. Pracownik wyposażony w uprząż, poprzez przypięcie się do punktu kotwiczącego, lub stalowej liny, która stanowi część systemu, może bezpiecznie przemieszczać się po dachu.

Tectum Group oferuje, dostarcza i montuje:

Punkt asekuracyjny

Źródło: vertic.nl

System punktowy

System punktowy składa się z punktów asekuracyjnych (kotwiczących). Punkty, inaczej zwane słupkami, wykorzystywane przez Tectum Group mają różną charakterystykę i zastosowanie, jednak wszystkie spełniają wymogi bezpieczeństwa. Punkty montuje się we wcześniej wyznaczonych miejscach, które zwykle znajdują się nieopodal krawędzi dachu, świetlika czy innych miejsc, w których istnieje ryzyko upadku z wysokości. Wyposażony w odpowiednie środki pracownik po uprzednim przypięciu się do słupka może bezpiecznie prowadzić prace na dachu.

System liniowy

Źródło: vertic.nl

System linowy

Zastosowanie linowego systemu asekuracji jest korzystne przede wszystkim ze względu na to, iż wykonując pracę na dachu przy wykorzystaniu tego systemu, pracownik ma znacznie większą swobodę poruszania się po powierzchni. Odpowiednio zaprojektowany i wdrożony system umożliwia pracownikowi dostęp niemal do wszystkich miejsc na dachu, bez konieczności ponownego przypinania się.

System asekuracji

Balustrady

Bardzo popularnym rozwiązaniem na dachach o niskim stopniu nachylenia są balustrady zabezpieczające. Zastosowanie takiego rozwiązania jest bardzo korzystne, ponieważ producenci oferują coraz częściej systemy, które działają na zasadzie przeciwwagi, przez co nie ma konieczności ingerencji warstwy dachowe. Jest to szczególnie korzystne w na przykład w przypadku dachów zielonych lub dachów odwróconych . Jest to również rozwiązanie estetyczne, zatem pełni funkcję zabezpieczającą, nie działając przy tym niekorzystnie na wygląd budynku.

Źródło: www.alpinex.net.pl

Źródło: alpinex.net.pl

Siatki zabezpieczające

Podczas wykonywania prac na nowopowstałych budynkach, jak i podczas wykonywania remontów budynków już istniejących, zastosowanie tymczasowych siatek asekuracyjnych pozwala na bezpieczne wykonywanie prac na dachu. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest nieingerowanie w konstrukcję budynku, a jedynie wykorzystanie istniejących już elementów konstrukcyjnych budynku w celu montażu siatek.

Dachy zielone

Maciej Kielak

Dachy zielone
remont dachu

Jakub Klimas

Remonty, naprawy
wykonawstwo nowych dachów

Jarosław Adamski

Region Kraków
Tectum Group Gdańsk

Krzysztof Trzebiatowski

Region Gdańsk

Galeria

Szukasz eksperta w zakresie renowacji lub wykonania nowych pokryć dachowych?