Forest – zielony kampus biurowy w Warszawie

Od początku 2020 roku Tectum Group ma możliwość współpracy z firmą HB Reavis w zakresie budowy kampusu biurowego o nazwie Forest przy ulicy Burakowskiej 14 w Warszawie. To niebanalna inwestycja, której celem jest stworzenie miejsca pracy, które zapewni użytkownikom zdrowe i kreatywne warunki pracy

Czym jest Forest?

Cały kampus mieści się na terenie dwóch hektarów w sąsiedztwie Ronda Radosława. W jego skład wchodzi 120-metrowy wieżowiec oraz przyległe budynki o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Jak już sama nazwa Forest wskazuje, cały teren będzie bogaty w roślinność, dzięki czemu użytkownicy będą mieli dogodne miejsce do odpoczynku. Teren ten nie będzie przeznaczony jednak wyłącznie dla pracowników – okoliczni mieszkańcy będą mogli korzystać z uroków miejsca, które w środku miasta pozwoli im poczuć bliskość natury. Całość zabudowy widziana z góry, będzie przypominać literę C. W Forest znajdzie się około 78 000 mkw. powierzchni do wynajęcia, oprócz biur – również restauracje, kawiarnie i lokale usługowe na parterach. Całkowite ukończenie obiektu planowane jest na początek roku 2022, czyli już za kilka miesięcy.

dachy płaskie wykonawstwo
wykonawstwo nowych dachów

Kontynuacja współpracy

Historia początków współpracy Tectum Group i HB Reavis sięga 2015 roku i projektu West Station. Profesjonalizm połączony z wysoką jakością prac spowodowały, iż zostaliśmy ponownie obdarzeni zaufaniem i aktualnie współpracujemy równolegle przy dwóch projektach – spektakularnym Varso Place oraz nietuzinkowym kampusie Forest.

Zakres prac

Początkowo w projekcie Forest naszym zadaniem były prace hydro i termoizolacyjne na poziomie patio – zastosowana została termoizolacja z polistyrenu ekstrudowanego (XPS) oraz izolacja przeciwwodna z membrany bitumicznej w dwóch warstwach, co jest tradycyjnym i sprawdzonym rozwiązaniem. Wraz z biegiem czasu i postępem budowy, zostaliśmy również odpowiedzialni za izolacje dachów.

dachy płaskie wykonawstwo

Znaczenie projektu

Każdy projekt traktujemy indywidualnie i realizujemy go z nienaganną starannością. Projekt Forest ma dla nas szczególne znaczenie ze względu na charakterystykę oraz przeznaczenie obiektu. Zielony kampus biurowy niemal w środku miasta? Nie jest to przecież coś często spotykanego, dlatego właśnie jesteśmy zachwyceni, będąc częścią tego projektu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę:
www.hbreavis.com/pl
www.forestcampus.pl

Galeria zdjęć

Szukasz eksperta w zakresie renowacji lub wykonania nowych pokryć dachowych?