Warszawa 227739338 Wrocław 606447549 Gdańsk 507873402 Kraków 690107939 Kosztorysy: oferty@tectumgroup.pl
Wykonawstwo pokryć dachowych i konserwacja
Budynki przemysłowe
Budynki komercyjne
Budynki użyteczności publicznej

Nowe Miasto Młyn Różanka – miejsce z historią w tle

Dla naszego klienta – dewelopera ATAL S.A. realizujemy obecnie dachy na rewitalizowanych obiektach starego młynu Różanka we Wrocławiu. Tectum Group został powierzony szeroki zakres prac hydro i termoizolacyjnych.

Historia budynku

Zbudowany w trakcie pierwszej wojny światowej budynek pierwotnie służył firmie zajmującej się produkcją przetworów zbożowych, po drugiej wojnie światowej przeszedł na własność Zakładów Młynarskich, a pod koniec XX wieku miała miejsce prywatyzacja budynku. Aż do 2009 roku, czyli niemal przez 100 lat, pomimo różnych podmiotów zarządzających, w budynku realizowana była działalność podobnego profilu. Za sprawą Działu Projektowego ATAL S.A. oraz dzięki wsparciu TH Architekci, budynek zostanie poddany kompleksowej renowacji.

renowacja

Nowe przeznaczenie

Jak możemy się dowiedzieć ze strony internetowej inwestycji, Nowe Miasto Młyn Różanka to osiedle, w którym historia przenika się z teraźniejszością. Poszczególne budynki zyskały geometryczne formy o stonowanej, eleganckiej kolorystyce. Efektowne elewacje zostaną wykończone materiałami wysokiej jakości, a szklane balustrady dodadzą budynkom lekkości. Dzięki temu przestrzeń prywatna będzie płynnie przenikała się z przestrzenią wspólną osiedla.

Zakres prac

O kompleksowości renowacji świadczy jej zakres. W celu utrzymania pierwotnego wyglądu w jak największym stopniu, przy jednoczesnym dostosowaniu budynku do aktualnych wymagań, przedmiotem renowacji są elementy ceglane, gzymsy, elementy metalowe, klatka schodowa w układzie wachlarzowym, stolarka i ślusarka okienna czy piwnice. W celu podkreślenia historycznej funkcji, jako ekspozyty w budynku znajdą się agregaty prądotwórcze.

papy bitumiczne

Rola Tectum Group

Szeroki zakres renowacji dotyczy również prac hydro i termoizolacyjnych, które leżą w zakresie Tectum Group. Na dachach, tarasach i balkonach łącznie użyjemy ponad 7000m2 materiałów hydroizolacyjnych (w technologii membran PVC oraz pap bitumicznych), oraz niemal 3000m2 materiałów termoizolacyjnych (styropian oraz wełna). Zakres prac Tectum Group zawiera również wykonanie obróbek blacharskich, izolację i montaż przelewów awaryjnych oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa przy pracach na dachu zamontowane zostaną punkty asekuracyjne.

Znaczenie projektu

Wrocławski zespół Tectum Group, odpowiedzialny za realizację projektu, jest gotowy sprostać wymaganiom, które niesie projekt.

membrana pvc

Uczestnictwo w tak ważnym dla krajobrazu Wrocławia projekcie, ze względu na rys historyczny, jest czymś szczególnym. Każdy realizowany projekt wymaga od nas profesjonalizmu na najwyższym poziomie. Nowe Miasto Młyn Różanka z uwagi na charakter prowadzenia prac stanowi dodatkowo wyzwanie wykonawcze, dając przy tym źródło cennego doświadczenia. Dziękujemy ATAL S.A., że możemy być częścią tak wyjątkowego Projektu w którym historia przenika się z teraźniejszością

Magdalena KoperRegional Manager
Tectum Group Wrocław

Materiały źródłowe: mlynrozanka.pl/inwestycja
Zapraszamy na stronę internetową inwestycji, żeby dowiedzieć się więcej.

Szukasz eksperta w zakresie renowacji lub wykonania nowych pokryć dachowych?