Osiedle Komedy we Wrocławiu

W ramach kontynuacji współpracy z grupą Dom Development firma Tectum Group wykonuje prace dekarskie na Osiedlu Komedy we Wrocławiu.

Osiedle Komedy

Na Wrocławskim Jagodnie powstaje osiedle, które docelowo ma się składać z sześciu budynków. Bryły budynków, utrzymane w jasnej kolorystyce mają perfekcyjnie wtopić się w zieloną okolicę. W celu zazielenienia osiedla, każdy z budynków będzie posiadać dzieciniec z roślinnością i małą architekturą co wraz z plenerową siłownią czy strefą co-workingową ma uczynić Osiedle Komedy miejscem przyjaznym dla mieszkańców w każdej sferze życia.

Główne zalety

Niewątpliwie walorem Osiedla jest jego lokalizacja. Bliskość centrum Wrocławia oraz łatwość dostępu do trasy wylotowej prowadzącej na autostradę A4 jest w tym rejonie olbrzymią zaletą. Dla osób niezmotoryzowanych wartość stanowią ścieżki rowerowe oraz gęsta sieć komunikacji miejskiej. Na osiedlu będą też dostępne punkty usługowe, które również będą dużym udogodnieniem dla mieszkańców osiedla i nie tylko.

Prace Tectum Group

Tectum Group jako wykonawca robót hydroizolacyjnych wykonało już prace dekarskie w ramach I oraz II etapu inwestycji. W zakresie prac firmy na dotychczas zrealizowanych etapach było wykonanie prac izolacyjnych na dachach wraz z montażem klap dymowych, wpustów oraz przelewów awaryjnych, jak również prace izolacyjne patio wraz z warstwami zielonymi. Łącznie na projekcie wbudowaliśmy ponad 10000m2 papy, 300m3 izolacji termicznej EPS czy 4000m2 drenaży wraz z wykonaniem niezbędnych obróbek blacharskich na elementach towarzyszących. Oprócz dachów w układach tradycyjnych poczyniliśmy blisko 800m2 dachów zielonych, dzięki którym inwestycja idealnie wtapia się w zieloną okolicę, tworząc niepowtarzalny klimat osiedla. Powyższe liczby to nie koniec, gdyż obecnie realizujemy III etap, w którego zakres wchodzi izolacja powierzchni płaskich oraz wykonanie dachu stromego.

Dach balastowany
dach zielony

Najważniejsze aspekty realizacji

Przedstawiciele zespołu Tectum Group we Wrocławiu – Kierownik Regionalny Magdalena Koper i Kierownik Robót Marek Jurkowski przyznają, że Dom Construction jako Generalny Wykonawca Inwestycji, dba o terminowość realizacji przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Każda realizacja, niezależnie od etapu, wymaga od nas prac dekarskich na najwyższym poziomie. Jak wiemy, hydroizolacje w szczególności nie wybaczają „niedoróbek”, dlatego jakość i dbałość o detale ma zasadniczy wpływ na szczelność a tym samym na zadowolenie Zamawiającego.

Wzorowa współpraca

Magdalena Koper zwraca uwagę na prawdziwość tezy, które została sformułowana przy okazji realizacji Osiedla Idylla w 2019 roku, iż: kluczowym czynnikiem sukcesu jest wzorowa współpraca pomiędzy firmami. Kompetentny zespół zarządzający budową jak i koordynacja prac pomiędzy firmami ma fundamentalny wpływ na prawidłowy przebieg realizacji.

Dachy Zielone
budynki mieszkalne

„Rozpoczęliśmy pracę w ramach III etapu inwestycji, który zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieco różni się od poprzednich, ponieważ rozbudowany został o dach stromy od strony ul. Buforowej. Projekt stanowi dla nas wyzwanie, jednak jako zespół Wrocławski, cieszymy się podwójnie z otrzymanego zlecenia, gdyż rozbudowanie usług o dachy strome było naszym wewnętrznym, oddziałowym celem postawionym w 2021.”

Prace dekarskie Tectum Group na III etapie, zgodnie z harmonogramem będą trwały w okresie od stycznia do maja 2022.
Dziękujemy Dom Construction za powierzone zaufanie i życzymy wszystkim pracującym przy projekcie pomyślnej realizacji!

Znajdź odpowiednie rozwiązanie dla swoich projektów dekarskich.

Skontaktuj się z naszym zespołem już dziś.

Szukasz eksperta w zakresie renowacji lub wykonania nowych pokryć dachowych?