BossCover Circular System

Każdego dnia zauważamy skutki zmieniającego się klimatu. Świadomość ekologiczna staje się standardem w praktyce biznesowej, ponieważ zdajemy sobie sprawę że planeta wpływa na nas wszystkich. Bardziej niż kiedykolwiek, zarówno my – jednostki, jak i organizacje musimy patrzeć w przyszłość z myślą o zrównoważonym rozwoju. System Bosscover Circular może być jednym z rozwiązań.

Dlaczego BossCover Circular

Zmieniamy świat jutra poprzez wybory, których dokonujemy dziś.

Za pomocą BossCover Circular System promujemy naszą misję zrównoważonego rozwoju. Mocno wierzymy w równowagę, między wynikami ekonomicznymi a zadbaniem o naszą planetę. W rzeczywistości wierzymy też, że inwestowanie w kapitał ludzki i środowisko zapewni dobre wyniki gospodarcze w średnim okresie. Stanie się tak, ponieważ dbając o planetę, świat staje się piękniejszym miejscem dla wszystkich.

Dach przyszłości

BossCover Circular System został opracowany w zgodzie z filozofią zrównoważonego rozwoju: cyrkularny dach, który można całkowicie zdemontować, ponownie wykorzystać, a po zakończeniu cyklu życia poddać recyklingowi.

Membrana hydroizolacyjna EPDM naszego systemu dachowego jest mocowana mechanicznie i zatrzaskiwana w narożniku ściany za pomocą opatentowanego systemu BossCover Certefix. Krawędź dachu jest również zabezpieczona za pomocą opatentowanej listwy. Nie stosuje się klejów ani podkładów! Oznacza to, że zarówno dach jak i elementy systemu można zdemontować, a materiał hydroizolacyjny możne dostać drugie życie, ponieważ nie jest uszkodzony. Rezultat? Bardzo mocny, odporny na skrajne warunki pogodowa dach, o najmniejszym negatywnym wpływie na środowisko ze względu na właściwości membrany EPDM, a to wszystko z bardzo długim cyklem życia.

Demontaż i wielokrotne użycie

Wszystkie komponenty dachu są mocowane mechanicznie lub zatrzaskiwane. Mogą otrzymać drugie życie, gdyż pozostają nieuszkodzone.

Najmniejsza szkodliwość dla środowiska

Membrana EPDM jest materiałem hydroizolacyjnym o najmniejszym wpływie na środowisko (klasyfikacja NIBE). Ponadto, system BossCover Circular nie zawiera żadnych klejów.

Odporność na burze

Pełne mocowanie mechaniczne sprawia, że system dachowy jest odporny nawet na ekstremalne warunki atmosferyczne.

Szybki montaż

Montaż systemu BossCover Circular jest szybki i prosty. W końcu komponenty są prefabrykowane.

System zatrzasków

Odpowiedni system zatrzasków zapobiega rozłączeniu się systemu, i to na dowolnej powierzchni dachu.

BossCover Circular System składa się z kilku komponentów, które tworzą cały system, którego elementy są idealnie dopasowane. Nie używa się kleju ani nie jest wymagany ogień. Części są mocowane mechanicznie do dowolnego podłoża. Zarówno w kątach, jak i po obwodzie dachu zatrzaskuje się membranę.

Krok 1 - powierzchnia dachu, dwie możliwości

Cyrkularny System Balastowany

Membrana dachowa jest układana luzem na dachu, a następnie przykrywana warstwami balastowymi. Pozostałe komponenty systemu są mocowane mechanicznie.


Cyrkularny System Mechaniczny

Membrana dachowa jest mocowana mechanicznie do dachu. Inne elementy systemu są również mocowane mechanicznie.

Krok 2 - Wolny od kleju system zatrzasków BossCover Certefix ®

System Certefix to system zatrzaskowy, dzięki któremu membrana hydroizolacyjna na dachu jest zamocowana do bez użycia kleju, lub przebijania niższych warstw dachu.

Krok 3 - Listwa krawędzi dachu BossCover

W połączeniu z system Certefix, listwa krawędziowa pozwala na zamozowanie membrany EPDM w rogach jak i po obwodzie dachu bez użycia kleju i przebijania membrany.

Aplikacja

Świat nowych możliwości, przyjaznych dla środowiska.

Nowy demontowalny i możliwy do wielokrotnego użycia dach doskonale wpisuje się w trendy elastycznego i modułowego budownictwa.

Rozbudowa budynku o nowe piętro staje się łatwiejsze. Można zdemontować cały dach, następnie zamontować go na nowo powstałym elemencie konstrukcji. Dzięki temu możliwe jest kilkuetapowe realizowanie procesu lub nadanie budynkowi elastyczności i dostosowania do zmieniających się potrzeb i wymagań technicznych.

Użycie BossCover Circular System pozwala nam również na elastyczność dotyczącą zastosowanej termoizolacji. Jeżeli chcesz zwiększyć grubość termoizolacji bądź wymienić ją na inną, można łatwo usunąć membranę, dodać lub zmienić izolację, a następnie ponownie zamontować membranę

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej.

Szukasz eksperta w zakresie renowacji lub wykonania nowych pokryć dachowych?