Interwencja serwisowa

Strona główna > Interwencja serwisowa

Interwencja serwisowa na dachu

Obfite opady deszczu połączone z silnym wiatrem spowodowały uszkodzenia poszycia dachu, a następnie przecieki. Uszkodzeniom uległy materiały, które znajdowały się pod dachem, w miejscu, z którego przeciekała woda. Na najbliższe dni zapowiadane są potężne opady deszczu – co robić?

Odpowiedzią na opisany problem może być interwencja serwisowa wykonana przez Tectum Group. W przypadku zaistnienia sytuacji takiej, jak opisana powyżej, bądź podobnej, która jest bezpośrednio związana ze stanem pokrycia dachowego, pracownicy Tectum Group mogą pomóc w ramach wykonania interwencji serwisowej na dachu.

Przegląd dachu
Przegląd dachu

Cel interwencji serwisowej

Należy być oczywiście świadomym, iż interwencja serwisowa ma na celu doraźne zażegnanie problemu występującego na dachu, tak by we wspomnianej na samym początku sytuacji, zminimalizować bądź wyeliminować (w idealnym scenariuszu) źródło przecieku i uniknąć dalszych szkód.

Celem wizyty techników Tectum Group jest znalezienie źródła przecieku, ocenę rozległości uszkodzenia, dobór odpowiedniej technologii naprawczej (przedstawiciel Tectum Group decyduje, czy wykonać „łatę naprawczą” z membrany bitumicznej, membrany z tworzyw sztucznych, żywicy czy w inny fachowy sposób) oraz wykonanie naprawy. Warto podkreślić, iż naprawie podlegają uszkodzenia, których wykrycie jest relatywnie proste (na przykład widoczne gołym okiem wady i usterki poszycia dachowego).

Zakres interwencji

W rozumieniu wykonawczym, za interwencję serwisową przyjmujemy jednodniową interwencję serwisową, podczas której pracownicy Tectum Group przebywają do 8 godzin na obiekcie, wykonując wymagane prace, których celem jest zażegnanie problemu z poszyciem dachowym.

Istotne z punktu widzenia zlecającego interwencję serwisową Tectum Group jest to, iż w kwocie należnej do zapłaty uwzględnione są zryczałtowane koszty niezbędnego materiału do wykonania naprawy hydroizolacji dachu, materiałów dodatkowych, dojazdu do obiektu, robocizny, oraz raportu technicznego z interwencji, który zawiera informacje o tym, jaki stan zastaliśmy, co stanowiło w naszej opinii największy problem, jakich czynności dokonaliśmy, by problem wyeliminować a co za tym idzie – w jakim stanie zostawiamy dach.

membrana pvc

Wyślij swoje zapytanie na oferty@tectumgroup.pl lub skontaktuj się z nami

Jak zapewnić szczelność pokrycia dachu?

Niezależnie od przyczyny wystąpienia pierwotnego uszkodzenia dachu, zawsze należy dbać o jak najlepszy stan techniczny dachu w ujęciu całościowym. Doraźne rozwiązanie problemu, na przykład dzięki wykonanej przez Tectum Group interwencji serwisowej nie powinno być zadowalające w ujęciu długofalowym – w przypadku niedostatecznego stanu jakościowego pokrycia dachowego, w celu zapewnienia bezpieczeństwa obiektu, jak i ludzi w nim przebywających, warto rozważyć dokonanie kompleksowej renowacji dachu.

Wykonanie remontu dachu, w skład którego wchodzi również termomodernizacja, jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ poza zapewnieniem szczelności dachu na długie lata, wpływamy korzystnie na energooszczędność budynku.

    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawa o ochronie danych osobowych w związku z kontaktem poprzez formularz zgłoszeniowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Tectum Group Sp. z o.o. z siedzibą w Piastowie przy ul. Grunwaldzkiej 48, 05-820 Piastów.”