Dachy blaszane

Strona główna > Dachy blaszane

Dachy z blachy

Wykonane z metalowych elementów dachy nie od dziś cieszą się dużą popularnością. To wynik wielu zalet, jakimi się cechują. Dachy blaszane w naszym wykonaniu z pewnością spełnią wszelkie wymagania. Specjalizujemy się w tej dziedzinie od lat. Warto zaufać naszemu doświadczeniu.

Zalety dachów z blachy

Jedną z główny zalet dachów wykonanych z blachy jest stosunkowo niska cena. W ten sposób można znacząco obniżyć ostateczny koszt inwestycji. Wpływa na to również prostota montażu, przez co przyspiesza się moment oddania obiektu do użytku. Dachy z blachy są przy tym wszystkim bardzo trwałe. Szacuje się, że zwyczajna blaszana dachówka z aluminium może przetrwać ponad 50 lat (w przypadku powlekanych blach okres jeszcze bardziej się wydłuża), a blacha miedziana – nawet 300 lat.

Poza tym dachy blaszane nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Zachowują swoje właściwości antykorozyjne i dobry wygląd przez długi czas. Znakomite parametry techniczne są jedną z najbardziej uznanych przez klientów cech blach.

Zastosowanie dachów blaszanych

Metalowe pokrycia dachowe dzieli się na blachy płaskie, blachy trapezowe oraz blachodachówki. Pierwsze z nich są szczególnie często wykorzystywane przy tworzeniu dachów obiektów handlowych oraz przemysłowych.  Dachy z blachy sprawdzają się w rezydencjach, kościołach czy budynkach zabytkowych montowane w technologii na tak zwany rąbek. Wówczas wykorzystuje się estetyczniejszy materiał (np. miedź czy stal nierdzewną ze specjalistyczną powłoką).

Blachy faliste – nazywane też trapezowymi ze względu na charakterystyczny wygląd – to niedrogi i trwały sposób na zabezpieczenie obiektów przemysłowych, standardowo stosowane są jako warstwa nośna dla dachów płaskich. Coraz częściej można je zobaczyć jako element nowoczesnej architektury.

Dachy blaszane z blachodachówki zdominowały sektor budownictwa prywatnego. Wynika to z bardzo bogatego wzornictwa oraz palety barw, co pozwala dobrać pokrycie do elewacji budynku mieszkalnego. W przypadku blachodachówek walory estetyczne łączą się z wysoką funkcjonalnością.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby dowiedzieć się więcej o proponowanych przez nas dachach z blachy.