Renowacja dachów, konserwacja i naprawa

Strona główna > Renowacja dachów, konserwacja i naprawa

Renowacja Dachu

Dach jako piąta elewacja budynku wymaga regularnego wykonywania odpowiednich czynności konserwacyjnych.

Budynek przeznaczony na działalność produkcyjną, handlową, usługową bądź mieszkaniową jest znaczącą inwestycją dla każdego właściciela. Zabezpieczenie tego typu inwestycji oraz zapewnienie ochrony wyposażenia i użytkowników budynku stanowi jego podstawowe zadanie. Zarówno kierownik zakładu produkcyjnego odpowiedzialny za zapewnienie ciągłości produkcji jak i administrator budynku odpowiedzialny za bezpieczeństwo najemców, niejednokrotnie stają przed obliczem trudnych sytuacji, w których wymagane jest podjęcie dodatkowych czynności które zapewnią bezpieczeństwo oraz pełną funkcjonalność obiektu.

Jednym z kluczowych elementów, które należy wziąć pod uwagę, jest stan techniczny dachu. Na jego kondycję wpływa wiatr, deszcz, śnieg, mróz, a nawet ruch konstrukcji, co sprawia, że jest on bardzo wrażliwą częścią budynku.

Zarządcy nieruchomości, właściciele, administratorzy i inne podmioty zarządzające licznymi obiektami oraz podmioty sprawujące nadzór nad konserwacją mogą liczyć na nasze doświadczenie w zakresie:

Obsługujemy następujące rodzaje inwestycji
 • Fabryki i zakłady produkcyjne
 • Galerie i centra handlowe
 • Centra logistyczne i dystrybucyjne
 • Wspólnoty mieszkaniowe
 • Budynki użyteczności publicznej
 • Kompleksy biurowe

Konserwacja dachów:

Konserwacja profilaktyczna dachu jest niezbędna do zapewnienia utrzymania jego parametrów.

Konserwacja tego typu obejmuje również oczyszczanie dachu z zanieczyszczeń. Przykładowo liście i zanieczyszczenia mogą zatykać odpływy dachowe, które w konsekwencji nie spełniają swojej roli polegającej na odprowadzaniu wody z dachu. To z kolei prowadzi do gromadzenia się wody na dachu a następnie do uszkodzenia systemu dachowego. W skrajnych przypadkach nagromadzona woda może doprowadzić do zawalenia się dachu. Należy również usuwać wszystkie rodzaje mchu i glonów, ponieważ mają one wpływ na stan dachu.

Kontrola stanu dachu:

Regularnie przeprowadzane kontrole stanu dachu umożliwiają wykrycie problemów na wczesnym etapie, zanim będą wymagały przeprowadzenia kosztowych interwencji. Tego typu analiza pomaga wykrywać otwory, przebicia, przetarte łączenia lub pęcherze w membranach dachów płaskich. Na dachach spadowych gonty i dachówki podlegają kontroli pod kątem występowania odprysków lub pęknięć, natomiast dachy metalowe sprawdzane są pod kątem występowania korozji i wodoszczelności. Nasz zespół zwraca szczególną uwagę na kominy, klimatyzację, otwory wentylacyjne i podobne elementy, ponieważ mogą one być źródłem występujących w konstrukcji dachu nieszczelności.

Naprawa dachów:

Po dokonaniu kontroli stanu dachu należy przeprowadzić jego profilaktyczną naprawę. Usterki wykryte podczas kontroli zostają naprawione, a ryzyko przedostania się wilgoci do systemu dachowego lub, co gorsza, do wnętrza budynku zostaje wyeliminowane.

Analiza nieszczelności:

W przypadku zaniedbania obowiązku regularnego przeprowadzania konserwacji zewnętrznej warstwy dachu może dochodzić do uszkodzeń wewnątrz pomieszczeń a nawet uszkodzeń konstrukcji. Dokładne ustalenie miejsca uszkodzenia spowodowanego przez nieszczelność może być szczególnie problematyczne w przypadku dachów spadowych, ponieważ źródło nieszczelności nie zawsze jest bezpośrednio związane z widocznymi uszkodzeniami. W celu ustalenia źródła powstałej nieszczelności nasi specjaliści dokonują kompleksowej inspekcji systemu dachowego, krokwi oraz więźb dachowych, wykorzystując metody nieniszczące . Po ustaleniu przyczyny, dokonują oczywiście jej usunięcia.

Interwencje:

Uszkodzenia spowodowane wystąpieniem skrajnych warunków pogodowych, takich jak gradobicie, opady śniegu, ulewne deszcze itp. wymagają bezzwłocznego dokonania napraw. Nasz zespół oferuje również naprawę systemu dachowego w przypadku poważnych uszkodzeń będących skutkiem włamania przez dach.

Remont dachu:

Kompleksowy remont dachu otwiera przed właścicielem budynku nowa możliwości. Wieloletni budynek może mieć zastosowane materiały zarówno hydro jak i termoizolacyjne znacznie gorszych właściwości, aniżeli aktualne produkty oferowane na rynku. Renowacja dachu może też przynieść oszczędności w perspektywie długofalowej, ponieważ zastosowanie materiałów o lepszych parametrach technicznych może zniwelować ubytki ciepła w budynku. Nie zmienia to faktu, że głównym celem remontu dachu jest zagwarantowanie szczelności.

Wypełnij formularz kontaktowy

  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawa o ochronie danych osobowych w związku z kontaktem poprzez formularz zgłoszeniowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Tectum Group Sp. z o.o. z siedzibą w Piastowie przy ul. Grunwaldzkiej 48, 05-820 Piastów.”

  Jakiekolwiek uszkodzenia pokrycia dachowego wymagają natychmiastowej interwencji. W przeciwnym wypadku mogłoby dojść do znacznie poważniejszych konsekwencji. Na szczęście renowacja dachów może zostać przeprowadzona w błyskawicznym tempie, jeśli tylko skorzysta się z pomocy profesjonalistów. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie oferujemy inspekcję, naprawę oraz analizę stanu technicznego wszelkich płaskich i spadowych pokryć dachowych w ustalonym przez obie strony terminie.

  Najczęstsze usterki dachów

  Czytaj więcej

  Każdy dach jest narażony na działanie wielu szkodliwych czynników przez cały czas. Dotyczy to zwłaszcza niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dla przykładu remont dachu pokrytego papą asfaltową może być wymagany w przypadku pojawienia się tzw. pęcherzy. Są one skutkiem przenikania skondensowanej pary wodnej z wewnątrz budynku. Pęcherze mogą pojawić się również w wyniku błędów konstrukcyjnych. Remont dachów z tego typu problemem można przeprowadzić na kilka sposobów, a szczegóły ustalane są po dokładnej analizie stanu pokrycia.

  Równie częstym i niechcianym zjawiskiem jest przeciekanie dachu. Powodów może być wiele. Częstym „słabym punktem” pokrycia są okolice komina czy nieprawidłowo wykonane kosze dachowe. Uszkodzenie membrany także się do tego przyczynia. W stanowczej większości przypadków mieszkańcy budynku dowiadują się o przecieku dopiero w momencie, gdy woda przedostaje się już do środka. Należy jednak pamiętać, że remontu dachów można uniknąć, jeśli przeprowadza się jego sezonowe kontrole. Wystarczy podstawowa konserwacja i oględziny, aby wychwycić nieprawidłowości i odpowiednio zabezpieczyć pokrycie przed niszczeniem. Dobrze, jeśli monitoringiem zajmą się specjaliści, którzy są w stanie dostrzec nawet najdrobniejsze usterki bądź miejsca potencjalnie zagrożone niszczeniem.

  Kompleksowe renowacje dachów płaskich

  Zlikwidowanie usterki to podstawowa usługa wszystkich specjalistów od pokryć dachowych. Niestety to zazwyczaj nie wystarczy. Oprócz wyeliminowania problemu należy zająć się zabezpieczeniem dachu przed dalszym niszczeniem. Można to zrobić na kilka sposobów. Przeprowadzany przez nas remont dachów zaczyna się od szczegółowej inspekcji całego pokrycia. Nierzadko się zdarza, że dach zaczyna niszczeć w kilku różnych miejscach. Ważne więc, aby sprawdzić wszystkie możliwości. Dzięki temu możemy zagwarantować bezpieczeństwo całego budynku.
  Wykrycie szczelności dachu odbywa się przy pomocy nowoczesnych metod badań szczelności. Tylko w ten sposób da się określić, które miejsca są zagrożone i faktycznie wymagają naprawy. Im bardziej precyzyjne badanie szczelności, tym większa oszczędność po stronie naszych klientów. Nie muszą wówczas płacić za renowacje, których nie potrzebują.
  Dopiero po zbadaniu stanu technicznego opracowujemy dalszy plan działania i przystępujemy do właściwego remontu dachu płaskiego lub spadowego. W tym celu stosujemy nowoczesne rozwiązania i korzystamy ze specjalistycznego sprzętu. Wynikiem napraw jest likwidacja wszelkich nieszczelności (nawet niewidocznych na pierwszy rzut oka oraz takich, które jeszcze nie zaczęły sprawiać problemu). Na dodatek możemy wzmocnić i dodatkowo zabezpieczyć pokrycie, co znacząco przyczynia się do wydłużenia jego żywotności.

  Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do klientów biznesowych oraz instytucji publicznych. Zajmiemy się też renowacją dachów obiektów zabytkowych.

  Wycena remontu dachu

  Ostateczny koszt usługi obliczamy na podstawie kilku czynników. Najważniejszym z nich jest rodzaj usterki, z jakim zmaga się pokrycie dachowe. Nie mniej istotna podczas wyceny jest również rozległość problemu. Dlatego też trudno mówić o sztywnym cenniku. Za każdym razem koszt zlecenia ustalamy indywidualnie z naszymi klientami. W ten sposób możemy zapewnić dostęp do profesjonalnego remontu dachów w konkurencyjnej cenie.
  Zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą telefoniczną lub mailową. Odpowiemy na każde pytanie dotyczące pracy nad konserwacją oraz renowacją pokryć dachowych. Poza tym z przyjemnością ustalimy szczegóły współpracy wraz z wyceną całego zlecenia.