Warszawa +48 22 773 93 38 Wrocław +48 606 447 549
Wykonawstwo pokryć dachowych i konserwacja
Budynki przemysłowe
Budynki komercyjne
Budynki użyteczności publicznej

Na szczycie Europy

Inwestor HB Reavis po raz kolejny podejmuje się realizacji prestiżowego projektu w Warszawie. Po inwestycji „West Station” następnym przedsięwzięciem firmy w stolicy Polski jest Varso Place, w skład którego wejdzie najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej.

VARSO

Warszawa rozwija się bardzo szybko. Już za kilka lat stolica Polski będzie wyróżniała się najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej, VARSO Tower mierzącym 310 metrów. 53 piętra tej nowoczesnej budowli projektowanej przez Fosters + Partners przekładają się na ponad 70.000 m2 powierzchni całkowitej.

Inwestycja HB Reavis to nie tylko VARSO Tower, lecz kompleks trzech budynków, dzięki czemu całkowita powierzchnia projektu to aż 145.000m2. Projekt zapiera dech w piersiach, stąd nasza duma, że jesteśmy częścią tego projektu. Przykładamy największych starań, by profesjonalnie wykonywać swoje prace.

Inwestor HB Reavis obdarzył nas ponownie zaufaniem – wcześniejszą okazja do współpracy był kompleks West Station, tym razem zlecone nam prace polegają na wykonaniu izolacji całego parteru, dachów niższych budynków oraz wszystkich tarasów. Łącznie w zakresie Tectum Group do zaizolowania jest ponad 20.000 m2 powierzchni.
Prace wykonujemy w systemie dachu odwróconego. Uszczelniamy płytę stropową patio wraz z donicami na zieleń oraz rampę zjazdowa do garaży na kondygnacjach podziemnych. Na dachach dodatkowo wykonujemy warstwy balastowe za pomocą żwiru. W naszym zakresie leży także wykonanie skomplikowanych połączeń hydroizolacyjnych z istniejącymi obiektami jak podziemia magistrali pkp i dworca centralnego.
Nasze prace wymagają niesamowitej dbałości o szczegóły, tak by zapewnić trwałość wykonania na lata.
Source: varso.com/pl
Source: varso.com/pl
Source: varso.com/pl
To dla nas ogromne wyzwanie pod względem logistycznym, ponieważ na budowie prace realizuje ogromna ilość wykonawców. Lokalizacja w ścisłym centrum stolicy wymaga najwyższego poziomu organizacji dostaw materiałów i ścisłej współpracy z dostawcami.
Czekamy na przyszły rok, kiedy realizowany będzie dach najwyższego budynku w Unii Europejskiej, ponieważ liczymy na swój udział w tym przedsięwzięciu.
Po ukończeniu całej inwestycji z pewnością będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy dumni, będąc znaczną częścią tego projektu.

Zdjęcia wizualizacyjne pochodzą ze strony: varso.com/pl/

Zostaw odpowiedź