Warszawa 227739338 Wrocław 606447549 Gdańsk 507873402 Kraków 690107939 Kosztorysy: oferty@tectumgroup.pl
Wykonawstwo pokryć dachowych i konserwacja
Budynki przemysłowe
Budynki komercyjne
Budynki użyteczności publicznej

The Warsaw HUB

Na warszawskiej Woli dużo się dzieje. W okolicy Ronda Daszyńskiego niedaleko Warsaw Spire powstaje spektakularny kompleks budynków – The Warsaw HUB.

Warszawska Wola jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się dzielnicą stolicy. W ciągu ostatnich kilku lat to właśnie tu powstało kilka najbardziej spektakularnych budynków wyróżniających się w panoramie miasta. Obok Warsaw Spire który stał się już ikoną, a hasło „Kocham Warszawę” zna niemal każdy, powstaje najnowocześniejszy kompleks biurowy – The Warsaw HUB oferujący około 113 000 m2 powierzchni użytkowej.

Tectum Group od początku realizacji ma przyjemność być częścią tego projektu. Dla potrzeb budowy jako jedyny wykonawca warstw hydroizolacyjnych zaizolowaliśmy 40 000 m2 konstrukcji. Całość najwyższych kondygnacji pokryta została 300 m3 żwiru zapewniającymi nie tylko odpowiednie przykrycie dachu w klasie odporności ogniowej BROOF (t1), ale także skutecznie obniża temperaturę nagrzewania dachu oraz ilość emisji CO2 do atmosfery, co bezpośrednio przyczynia się do redukcji efektu miejskiej wyspy ciepła.

W trakcie budowy zużyliśmy ponad 4000 m3 termoizolacji.  Nasze prace prowadziliśmy jednocześnie na kilku kondygnacjach, co niejednokrotnie stanowiło spore wyzwanie zarówno logistyczne jak i techniczne. W kluczowej fazie budowy z ramienia naszej firmy pracowało przy projekcie ponad 30 wykwalifikowanych dekarzy, blacharzy oraz osób bezpośrednio zajmujących się nadzorem i koordynacją. 

Oprócz wykonania samej hydroizolacji, nasza firma w oparciu o zdobyte doświadczenie i doświadczoną kadrę techniczną stanowiła wsparcie technologiczne, umożliwiające rozwiązanie wielu zawiłych aspektów na etapie projektowym.

dachy ekologiczne

Projekt The Warsaw HUB dla naszej firmy to nie tylko hydroizolacja. Byliśmy w stanie zaprojektować i wykonać dachy zielone – zarówno ekstensywny jak i intensywny czego efektem są dwa dachy zielone o łącznej powierzchni 800 m2 znajdujące się na łącznikach budynków. Zieleń ekstensywna to głównie maty rozchodnikowe a zieleń intensywna to trawy ozdobne oraz byliny. Dachy te stanowić będą przyszłości strefę wypoczynkową dla pracowników kompleksu.

W projekcie braliśmy udział przez ponad 2 lata. W chwili obecnej nasze prace dobiegły końca. Pozostaje nam jedynie życzyć szybkich, pomyślnych odbiorów i wielu prestiżowych nagród bo projekt jest wyjątkowy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Szukasz eksperta w zakresie renowacji lub wykonania nowych pokryć dachowych?