Budujemy nową siedzibę główną!

Od początku 2023 roku trwa budowa nowej siedziby głównej Tectum Group w Polsce. Będzie to jeden z najbardziej nowoczesnych i energooszczędnych budynków w tym rejonie.

O budowie

W lutym 2023 roku ruszyła budowa nowej siedziby głównej firmy Tectum Group. Będzie to trzecia siedziba główna w niemal dwudziestoletniej historii firmy. Budynek budowany jest w dzielnicy przemysłowej Pruszkowa, zaledwie 15 kilometrów od Warszawy, co pod kątem logistycznym jest niewątpliwie zaletą.

Działka, na której powstanie budynek ma powierzchnię ponad 3000m2, a budynek zostanie zlokalizowany w centralnej części działki. Powierzchnia użytkowa budynków to 1230m2. Główna bryła budynku to 3-kondygnacyjna część biurowa zintegrowana z halą magazynową o powierzchni 600m2.

Wizualizacja nowej siedziby Tectum Group

Wizualizacja nowej siedziby Tectum Group

Nasz nowy dom na lata

Rozwój jest motorem napędowym zmian
Tak Piotr Szymczyk (Dyrektor Zarządzający), krótko podsumowuje ideę budowy nowej siedziby głównej.

Od początku istnienia na rynku Polskim stale się rozwijamy, pod kątem ilości realizowanych kontraktów, technologii, a co za tym idzie, stale przybywa nas — pracowników.

Przez pierwsze 15 lat liczba pracowników rosła, natomiast dynamika wzrostu w ostatnich latach jest znacznie większa — w sierpniu 2018 roku w firmie pracowało 11 pracowników biurowych, w tej chwili mówimy już o ponad 30 osobach! Nasza poprzednia siedziba już kilka lat temu była dla nas za mała, musieliśmy w związku z tym wynająć dodatkowe biuro.

Już od dawna wraz z zarządem wiedzieliśmy, że musimy stworzyć nasz nowy dom, który posłuży nam na lata. W lutym tego roku na naszym placu w Pruszkowie ruszyły pierwsze prace ziemne, a teraz jesteśmy już bardzo blisko przenosin do nowej siedziby

Piotr Szymczyk Dyrektor Zarządzający Tectum Group w Polsce na budowie
Plac budowy siedziby Tectum Group

W siedzibie głównej pracować będą wszyscy pracownicy działów finansów, administracji, księgowości, kadr i płac, sprzedaży, kalkulacji, IT, marketingu, floty, a także dział wykonawczy Tectum Warszawa oraz Tectum Roofcomfort wraz ze wszystkimi dekarzami pracującymi w tych jednostkach. Łącznie przewidujemy, że w części biurowej będzie mogło pracować nawet do 50 osób.

Nowe, większe możliwości

Nowa siedziba przyniesie nam wiele wspaniałych możliwości. Nasze możliwości operacyjne dotyczące przygotowania prefabrykowanych elementów, które montujemy później na budowie czy nasze możliwości logistyczne znacznie zwiększą nasz potencjał wykonawczy.

Mając większy magazyn, jesteśmy w stanie zbudować większe i bardziej zróżnicowane zapasy materiałowe, co jest szczególnie istotne w przypadku specyfiki prac działu Roofcomfort, którego domeną są interwencje serwisowe i naprawy — będziemy w stanie szybciej reagować na problemy, z którymi zgłoszą się nasi klienci – mówi Maciej Szafranek

Możliwości logistyczne firmy będą znacznie większe, na hali magazynowej o powierzchni 600m2 mamy już zaprojektowane regały paletowe i stojaki, które będziemy wykorzystywali do przechowywania materiałów. Z myślą o naszych pracownikach opracowaliśmy ergonomiczny plan warsztatu, w którym będziemy dokonywali między innymi prefabrykowania obróbek blacharskich, które później trafią na dachy naszych klientów.

Toast za nową siedzibę Tectum Group

Idealne warunki pracy

Menedżer HR Tectum Group Dagmara Strycharek zwraca uwagę na inne korzyści wynikające z faktu powstania nowej siedziby:

Fakt, że będziemy pracowali w jednym z najnowocześniejszych budynków wzbudza w pracownikach ekscytację i radość. Zdajemy sobie sprawę, że miejsce pracy wpływa nie tylko na samopoczucie pracownika, ale ma również zasadniczy wpływ na motywację i jego efektywność.

Często bagatelizuje się to, jak ważna jest przestrzeń, w której pracujemy, dostęp światła, odpowiednia aranżacja wnętrz itp. W Tectum Group doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego chcemy stworzyć jak najbardziej komfortowe miejsce pracy dla wszystkich pracowników. Dzięki oferowanym warunkom pracy, będziemy jeszcze lepiej postrzegani jako pracodawca na rynku pracy, co w aktualnych czasach jest szalenie istotne.

Planujemy odpowiednie sale szkoleniowe dla pracowników biurowych, jak również odpowiednie miejsce do szkolenia naszych dekarzy. W tym fachu praktyka jest najważniejsza i już pracujemy nad makietami treningowymi, gdzie nasi dekarze będą mogli w bezpiecznych warunkach rozwijać swoje umiejętności, ale również szkolić nowych pracowników.

Tectum Group magazyn

Budujemy ekologicznie

Idąc trendem ekologii w naszej firmie, ogrzewanie budynku będzie bardzo ekologiczne oraz ekonomiczne, dzięki zastosowaniu gruntowych pomp ciepła. Duża część energii elektrycznej będzie pozyskiwana ze słońca, dzięki rozmieszczonym na całym dachu panelom fotowoltaicznym. Dzięki zastosowaniu takiego systemu będziemy mieli także możliwość ładowania samochodów hybrydowych i elektrycznych z „zielonej” energii.

Siedziba Tectum Group

Zakończenie prac konstrukcyjnych

Budowa jest już w bardzo zaawansowanym stadium, zakończony został etap konstrukcji budynku, co zwieńczone zostało tradycyjną „Wiechą” a aktualnie trwają już prace dekarskie — oczywiście wykonywane przez Tectum Group. Dach płaski nad częścią biurową został docieplony termoizolacją PIR oraz dwoma warstwami papy, natomiast konstrukcja hali magazynowej została przykryta blachą trapezową, na którą instalujemy termoizolację PIR, a następnie membranę FPO o grubości 2,0 mm

Piotr Szymczyk Dyrektor Zarządzający Tectum Group w Polsce przemawia

Zobacz więcej zdjęć

Szukasz eksperta w zakresie renowacji lub wykonania nowych pokryć dachowych?