Konstrukcja dachów odwróconych teoretycznie nie odbiega od klasycznego układu. W obu przypadkach stosowane są te same warstwy. Tradycyjne dachy składają się z izolacji cieplnej pokrytej powłoką hydroizolacyjną, zwaną też warstwą przeciwwilgociową, najczęściej występującą w postaci papy, dachówek lub blachy. Takie rozwiązanie ma istotną wadę. Bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych może powodować rozszczelnienie wierzchniej warstwy. W przypadku dachów odwróconych, jak wskazuje ich nazwa, wspomniane warstwy kładzie się odwrotnie. Tym samym, na wierzchu znajduje się izolacja termiczna, odporna na czynniki pogodowe i chroniąca przed nimi pozostałe elementy konstrukcji. Należy jedynie zapewnić odpowiednie odwodnienie, aby uniknąć długotrwałego zalegania wody na dachu. Przewaga dachów odwróconych polega także na tym, że pozwalają na umieszczenie na ich powierzchni ciężkich przedmiotów, które przy tradycyjnym układzie mogłyby spowodować uszkodzenia. Rozwiązanie to umożliwia zatem zaadaptowanie dachu np. na taras lub ogród, czyli przerobienie go na tzw. dach zielony.
Wykonanie każdego dachu wymaga specjalistycznej wiedzy, umiejętności oraz doświadczenia. Samodzielna konstrukcja w większości przypadków kończy się większą podatnością na uszkodzenia. Nie inaczej wygląda to w przypadku dachów odwróconych. Niewłaściwy dobór materiałów lub źle wykonany odpływ wpływają bardzo niekorzystnie na funkcjonalność takiej konstrukcji. Dlatego właśnie należy skorzystać z usług profesjonalistów, takich jak firma Tectum Group. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budowie każdego rodzaju dachów. W ostatnich latach coraz częściej otrzymujemy zlecenia właśnie na odwrócone dachy, które doskonale sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie, przystosowanym pod ekologiczne rozwiązania.
Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcamy do zadawania pytań poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie.