Tectum dla Niepodległej, czyli w zdrowym ciele zdrowy duch

11. Listopada 2019 roku Polacy świętowali 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji w Warszawie odbył się 31. Bieg Niepodległości w którym udział wzięli pracownicy Tectum Group.

Biało - czerwona żywa flaga

W 1918 roku po 123 latach niewoli Polska stała się niepodległym Państwem. 11 Listopada 2019 roku ponad sportowcy uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę biegnąc ulicami Warszawy – wśród nich znalazła się liczna reprezentacja Tectum Group.
Biegacze na linii startu stawili się w biało - czerwonych strojach tworząc flagę Polski. Łącznie pobiegło niemal 20000 osób co stanowiło rekord frekwencji - biorąc pod uwagę tendencję zwyżkową za rok przewidywany jest nowy rekord, a Tectum Group ponownie ma zamiar być tego częscią. Trasa biegu liczyła 10 kilometrów.
Uczestnicy od lewej: Marek Jankowski, Tomasz Jaworski, Dominika Durasiewicz, Maciej Kielak, Piotr Frej, Magdalena Koper

Dlaczego warto biegać?

Każdy z Nas ma inne powody żeby biegać. Bieganie jest najprostszym do uprawiania sportem - by zacząć nie potrzeba profesjonalnego sprzętu, a jedynie chęci! Bieganie jest świetnym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów, wzmocnienie odporności, relaks, zadbanie o kondycję, niemniej jednak wszystkich nas łączy jedno – biegamy bo lubimy. Dlatego właśnie postanowiliśmy wziąć wspólnie udział w biegu zorganizowanym, tym bardziej że atmosfera Biegu Niepodległości zachęcała.

Doświadczenie biegowe

Dla wielu z Nas był to pierwszy zorganizowany bieg. Niektórzy ustanowili swoje rekordy życiowe, inni przebiegli dystans w najlepszym czasie w tym roku – satysfakcja każdego z nas jest ogromna. Warto jednak wspomnieć, ze w Naszych szeregach mamy maratończyka! Tomasz Jaworski w roku 2015 przebiegł Maraton Warszawski, co do dziś jest jego największym sukcesem sportowym

Plany na przyszłość

Nie mamy w planie rezygnować z biegania, wręcz przeciwnie! Już myślimy nad kolejnymi biegami, w których grupowo weźmiemy udział. Mamy nadzieję że entuzjazm uczestników 31. Biegu Niepodległości przeniesie się na pozostałych pracowników Tectum Group i w przyszłości wszyscy wspólnie weźmiemy udział w biegu.
Tomasz Jaworski po ukończeniu maratonu

Szukasz eksperta w zakresie renowacji lub wykonania nowych pokryć dachowych?