Warszawa +48 22 773 93 38 Wrocław +48 606 447 549
Wykonawstwo pokryć dachowych i konserwacja
Budynki przemysłowe
Budynki komercyjne
Budynki użyteczności publicznej

Wykonawstwo nowych dachów

Strona główna > Wykonawstwo nowych dachów
New roof construction, replacement, repairs

Oferowane usługi z zakresu montażu dachów na obiektach przemysłowych i komercyjnych.

Od 15 lat nasza firma oferuje kompleksowe usługi z zakresu wykonania pokryć dachowych na obiektach przemysłowych i komercyjnych stosując najbardziej opłacalne rozwiązania dachowe. Nasi kierownicy projektów, kosztorysanci i dekarze dokładają wszelkich starań w celu zapewnienia wysokiej jakości realizowanych prac a także ich terminowego wykonania w ramach ustalonego budżetu.

 

Zawsze dysponujemy odpowiednimi specjalistami niezależnie od charakteru realizowanego projektu:

  • wielowarstwowe systemy dachowe
  • dachy odwrócone
  • płyty warstwowe
  • pokrycia dachowe metalowe
  • Papy termozgrzewalne
  • Membrany jednowarstwowe, np. EPDM, PCV i TPO
  • Hydroizolacja płynna

Wielowarstwowe systemy dachowe

Dachy płaskie oraz o niskim nachyleniu spadu wzmacniane są warstwami asfaltu. Każda położona warstwa zwiększa stopień ochrony oraz poprawia parametry robocze dachu. Istnieje możliwość położenia warstwy pojedynczej, podwójnej lub potrójnej. Wielowarstwowe systemy dachowe stanowią połączenie wytrzymałości i szczelności.

Dachy odwrócone

Jak sama nazwa wskazuje, dachy odwrócone różnią się od konstrukcji konwencjonalnych. Choć wykorzystany zostaje identyczny materiał, kolejność nakładania warstwy izolacyjnej oraz membrany zostaje odwrócona. Oznacza to, że specjalna odporna na nasiąkanie izolacja termiczna nakładana jest na warstwę wodoszczelną. Płyty izolacyjne zostają ułożone luźno oraz dociążone płytami chodnikowymi lub balastem żwirowym. Ponieważ membrana wodoszczelna jest przykryta, jest chroniona przed uszkodzeniami, co przekłada się na wyższe parametry robocze oraz dłuższą żywotność całego dachu.

Dachy metalowe

Dachy metalowe są często stosowanym rozwiązaniem zarówno w przypadku instalacji nowych, jak i renowacji istniejących dachów ze względu na wyjątkową trwałość materiału, elastyczność w zakresie projektowania oraz niskie koszty eksploatacji. Metalowe pokrycia dachowe mogą być wykonane z różnych metali, w tym stali ocynkowanej, aluminium lub cyny. Panele metalowe są preferowaną opcją w przypadku projektów, gdzie czas realizacji ma kluczowe znaczenie.

Membrany jednowarstwowe

Jak sama nazwa wskazuje, membrany tego rodzaju aplikowane są na dach w jednej warstwie. Do typowych membran tego rodzaju należy zaliczyć EPDM, PVC oraz TPO. EPDM (skrót od monomerów etyleno-propyleno-dienowych) jest bardzo uniwersalnym materiałem, który w minimalnym stopniu wymaga konserwacji, jednocześnie wytrzymując skrajne temperatury oraz działanie promieni słonecznych. Wykorzystywanie membran PVC (skrót od polichlorek winylu) w pokryciach dachowych jest przeznaczone zwłaszcza do dachów, które muszą pozostać odporne na różnego rodzaju smary, oleje oraz inne tego rodzaju substancje. System pokryć dachowych TPO oferuje natomiast wbudowaną ochronę przed promieniowaniem UV oraz posiada bardzo wysoką odporność na warunki atmosferyczne.

Płynne hydroizolacje

System płynnych hydroizolacji dachów polega na aplikowaniu powłok bazujących na cieczy na powierzchniach wykonanych z asfaltu, bitumu oraz betonu. Powłoka taka tworzy wodoodporną warstwę podobną do gumy, która ma zdolność do rozciągania się i powrotu do pierwotnego kształtu bez uszkodzeń.
Zastosowanie systemu płynnych hydroizolacji przeważnie związane jest z użyciem dodatkowych materiałów, które zwiększają wytrzymałość hydroizolacji.

Również zielone dachy

Realizujemy również zielone dachy oraz ogrody na dachach, które stanowią coś więcej niż tylko element estetyki. Zielone dachy zmniejszają zużycie energii w budynku, poprawiają gospodarkę wodną na dachu oraz oferują korzyści ekologiczne i środowiskowe.

Szukasz specjalisty w zakresie renowacji lub budowy pokryć dachowych?