Warszawa +48 22 773 93 38 Wrocław +48 606 447 549 Gdańsk +48 507 873 402 Kosztorysy: oferty@tectumgroup.pl
Wykonawstwo pokryć dachowych i konserwacja
Budynki przemysłowe
Budynki komercyjne
Budynki użyteczności publicznej

Renowacja, naprawa, interwencja

Strona główna > Renowacja, naprawa, interwencja

Podczas gdy naszą główną działalnością jest budowa nowych dachów, dzięki działowi Roofcomfort oferujemy również usługi mające na celu wydłużenie okresu eksploatacji wszystkich typów dachów.

Budynek przeznaczony na działalność handlową stanowi dużą inwestycję dla każdego właściciela. Zabezpieczenie tego typu inwestycji oraz zapewnienie ochrony wyposażenia i użytkowników budynku stanowi podstawowe zadanie.

Jednym z elementów, które należy wziąć pod uwagę, jest stan techniczny dachu. Na jego stan wpływa wiatr, deszcz, śnieg, mróz, a nawet ruch konstrukcji, co sprawia, że jest on bardzo wrażliwą częścią budynku.

Nasza oferta obejmuje obsługę dachów płaskich (o niskim nachyleniu) oraz dachów spadowych:

  • Fabryki i zakłady
  • Supermarkety i centra handlowe
  • Budynki szkół i uniwersytetów
  • Szpitale
  • Budynki rządowe
  • Biurowce
  • Apartamentowce
  • I wiele innych

Właściciele nieruchomości komercyjnych, podmioty zarządzające licznymi obiektami oraz podmioty sprawujące nadzór nad konserwacją mogą liczyć na nasze doświadczenie w zakresie:

Remontów dachów

Inspekcji dachów

Naprawy dachów i renowacji

Analizy nieszczelności

Interwencji

Konserwacja dachów:

Konserwacja profilaktyczna dachu jest niezbędna do zapewnienia utrzymania jego parametrów.

Konserwacja tego typu obejmuje również oczyszczanie dachu z zanieczyszczeń. Przykładowo liście i zanieczyszczenia mogą zatykać odpływy dachowe, które w konsekwencji nie spełniają swojej roli polegającej na odprowadzaniu wody z dachu. To z kolei prowadzi do gromadzenia się wody na dachu a następnie do uszkodzenia systemu dachowego. W skrajnych przypadkach nagromadzona woda może doprowadzić do zawalenia się dachu. Należy również usuwać wszystkie rodzaje mchu i glonów, ponieważ mają one wpływ na stan dachu.

Kontrola stanu dachu:

Regularnie przeprowadzane kontrole stanu dachu umożliwiają wykrycie problemów na wczesnym etapie, zanim będą wymagały przeprowadzenia kosztowych interwencji. Tego typu analiza pomaga wykrywać otwory, przebicia, przetarte łączenia lub pęcherze w membranach dachów płaskich. Na dachach spadowych gonty i dachówki podlegają kontroli pod kątem występowania odprysków lub pęknięć, natomiast dachy metalowe sprawdzane są pod kątem występowania korozji i wodoszczelności. Nasz zespół zwraca szczególną uwagę na kominy, klimatyzację, otwory wentylacyjne i podobne elementy, ponieważ mogą one być źródłem występujących w konstrukcji dachu nieszczelności.

Naprawa dachów:

Po dokonaniu kontroli stanu dachu należy przeprowadzić jego profilaktyczną naprawę. Usterki wykryte podczas kontroli zostają naprawione, a ryzyko przedostania się wilgoci do systemu dachowego lub, co gorsza, do wnętrza budynku zostaje wyeliminowane.

Analiza nieszczelności:

W przypadku zaniedbania obowiązku regularnego przeprowadzania konserwacji zewnętrznej warstwy dachu może dochodzić do uszkodzeń wewnątrz pomieszczeń a nawet uszkodzeń konstrukcji. Dokładne ustalenie miejsca uszkodzenia spowodowanego przez nieszczelność może być szczególnie problematyczne w przypadku dachów spadowych, ponieważ źródło nieszczelności nie zawsze jest bezpośrednio związane z widocznymi uszkodzeniami. W celu ustalenia źródła powstałej nieszczelności nasi specjaliści dokonują kompleksowej inspekcji systemu dachowego, krokwi oraz więźb dachowych, wykorzystując metody nieniszczące . Po ustaleniu przyczyny, dokonują oczywiście jej usunięcia.

Interwencje:

Uszkodzenia spowodowane wystąpieniem skrajnych warunków pogodowych, takich jak gradobicie, opady śniegu, ulewne deszcze itp. wymagają bezzwłocznego dokonania napraw. Nasz zespół oferuje również naprawę systemu dachowego w przypadku poważnych uszkodzeń będących skutkiem włamania przez dach.

Szukasz specjalisty w zakresie renowacji lub budowy pokryć dachowych?